PROJEKT 456


NASZE PROJEKTY POLITYCZNE

SEKTOR TRANSPORT

Projekt 456 - MOTO PASY - MOTOCYKLIŚCI NA BUSPASY!


 

Szczegółowy opis projektu

Szanowni Państwo,

Buspasy, czyli część drogi wyznaczonej dla ruchu autobusów komunikacji miejskiej, powstają coraz częściej w wielu miastach Polski. Ich celem jest zapewnienie sprawniejszego ruchu pojazdom użyteczności publicznej. Stosowne decyzje są jednak podejmowane na wniosek zarządców dróg w poszczególnych miejscowościach.

 

Nasz projekt to propozycja zmiany do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 lipca 2002r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych poprzez dopisanie do par. 49 w/w rozporządzenia: "D-12" pas ruchu dla autobusów i motocykli", co w efekcie oznaczać będzie odpowiednio początek lub kontynuację pasa ruchu przeznaczonego tylko dla autobusów, motocykli lub trolejbusów oraz innych pojazdów wykonujących odpłatny przewóz osób na regularnych liniach.Dodatkowa konieczna zmiana w § 91. 1. Znak P-22 "BUS" oznaczający pas ruchu przeznaczony dla ruchu pojazdów wykonujących odpłatny przewóz osób na regularnych liniach.

 

Warto dodać, że możliwość korzystania z buspasów przez motocyklistów może korzystnie wpływać na bezpieczeństwo i płynność ruchu. Motocykle przenoszące się na bus pasy to również poprawa w płynności ruchu.

 

Czytaj więcej:

http://www.gazetawroclawska.pl/komunikacja/a/buspasy-we-wroclawiu-dla-motocyklistow-sonda,12048876/
https://chlodnicki.wordpress.com/2015/05/28/motocyklisci-na-kieleckich-buspasach/

 

Cel projektu
Celem projektu jest ujednolicenie przepisów dotyczących buspasów na terenie całego kraju. Wspomniana zmiana w rozporządzeniu skutkować będzie tym, że wyznaczenie w dowolnym mieście pasa drogowego przeznaczonego dla komunikacji miejskiej automatycznie umożliwi motocyklistom poruszanie się po nim na takich samym zasadach jak autobusy komunikacji miejskiej.
 
Czy popierasz tę koncepcję?
TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA


Głosowanie i debata na naszej grupie na FB

Wyniki głosowania oraz lista projektów tutaj